
I tento týden jsme se drželi zimních motivů a činností s ní spojenými. Lesní zvířátka již děti znají, nyní jsme se zaměřili na to, jak jim lidé mohou v zimě pomáhat. Děti rozlišovaly, co patří a nepatří do krmelce, jak důležitá jsou krmítka a co do nich ptáčkům můžeme dát.
Abychom nezůstali jen u slov, vyrobili jsme krmítka ze sádla a směsi semínek. Vaše děti milují práci s nevšedním materiálem, kdy je vše povoleno 😊
Krmítka jsme pak v rámci procházky odnesli ven a ozdobili místní stromky. Věřím, že si zvířátka pochutnala.
Na podporu jemné motoriky a také trpělivosti při práci jsme vytvořili tři stanoviště, u kterých se děti vystřídaly a vyzkoušely si – hledání „žížalek“ v hlíně, spící zvířátka v mouce a tiskly stopy zvířátek v kinetickém písku.
Děti opět tvořily a malovaly několika výtvarnými technikami. Snažíme se, aby činnosti byli na každý týden pestré a něčím nové. Vznikla tak krásná krmítka ze špachtlí a otisku ruky. Lesní zvířátka jsme lepili pomocí lepidla Herkules a následně houbičkou vytvořili zajímavý efekt, jak můžete vidět na nástěnce v šatně a ve třídě.
Nástěnku ze třídy v následujících dnech přesuneme také do šatny, abyste měli všechny výtvory na očích.
U ranní rozcvičky jsme mimo běžných cviků opět zdolávali dětmi oblíbenou překážkovou dráhu a naučili jsme se novou hru na „spícího medvěda,“ kdy jedno dítě je přikryté dekou a ostatní hádají, kdo to je.
U hry na „lištičky“ měly děti ocásky, které následně nechtěly odevzdat, a tak si na zvířátka budeme hrát častěji 😊
Opět jsme si udělali čas na naše loutkové divadlo, tentokrát jsme společně sehráli pohádku o Budulínkovi.
Tyto texty vám připravujeme proto, abyste měli alespoň představu „co že to tam vlastně pořád děláme.“
Snažíme se, co je v našich silách, abychom děti rozvíjeli a zároveň se i dobře bavili 🙂
Děkujeme, že můžeme.
Za Veverku, Leona Minaříková




















